Vučica uštopovala Milan

Serie A 26. okt. 202022:39 > 22:44
Marco Luzzani/Getty Images

U poslednjem susretu petog kola Serije A Milan i Roma odigrali su nerešeno 3:3 i sada više nema ekipe sa maksimalnim učinkom.

Milan je odlično poečo još jedan derbi, a vesnik novog velikog uspeha ponovo je bio Zlatan Ibrahimović. Već posle dva minuta Milan je vodio 1:0. Iskusni centarfor odlično je osetio da bi lopta Rafaela Leaoa mogla da dođe do njega i bio je u pravu, pošto je kardinalno pogrešio Kumbula. Roma je prvi put uzvratila samo 12 minuta kasnije, kada je Pelegrin izveo korner, a Tatarastanu očajno intervenisao i omogućio Edinu Džeku da anulira prednost. Rezultatom 1:1 otišlo se na poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo – golom Milana. U 47. minutu veoma raspoloženi Rafael Leao je prodro i na tacni uposlio Aleksisa Salemakersa, koji sjajnim udarcem postiže gol za 2:1. A onda je na scenu stupio sudija Đakomeli. Prvo je u 71. minutu posle duela Benasera i Pedra dosudio krajnje kontroverzan penal koji Vertu koristi za novo izjednačenje. Samo osam minuta kasnije ponovo Đakomeli stupa na sceni. Duel između Hakana Čalhanolua i Manćinija okarakterisao je takođe kao penal i utisak je da je to uradio kako bi kompenzovao odluku iz 71. minuta. Ibrahimović je bio strelac i Milan je i treći put vodio.

Ali ni to vođstvo nije bilo garant pobede. Novi korner za Romu, novi problemi za odbranu Milana i dogodilo im se da niko ne bude na drugoj stativi, što je albanski defanzivac Kumbula, tragičar kod prvog gola, iskoristio za treće izjednačenje.

Milan je ostao prvi sa 13 bodova, dva više od Napolija i Sasuola, a tri od Intera i četiri od Juventusa. Roma je na deobi osmog mesta sa osam bodova, koliko ima i Verona.